Už to bude skoro rok, kdy začala pandemie Covid-19 a mnozí z nás stále potýkají s důsledky této pandemie.

Současnost je pochmurná, budoucnost vypadá pochmurně a jediné, co můžeme udělat, je připravit se na nový normál.

Světové ekonomiky zápasí s nezaměstnaností a každá část aktiv prošla několika koly násilného a nestabilního přeceňování.

Ale uprostřed šera dnešní doby se najde příležitost.

Jednoduchý a základní princip investování vyžaduje, abyste nakupovali, když je hodnota nízká a prodávali, když je hodnota vysoko.

Investování je o tom, abyste nestiskli to panické tlačítko prodeje.

Měli byste se pak podívat na dluhopisy ve zdravotnictví, investovat do zlata a začít zkoumat alternativy, jako jsou kryptoměny?

Historicky nemovitost prokázala trvalou odolnost. Když udeří kalamita, trhy se obávají nejhoršího. Jakmile se však nejistota rozjasní a optimismus se vrátí, ceny nemovitostí se vrátí tam, kde byly.

Při rozhodování o investování se však musíte spoléhat na racionální analýzu, ne na emoce.

Dubajské dlouhodobé vládní principy byly vždy silné a s rostoucím počtem obyvatel, vynikající infrastrukturou, špičkovou zdravotní péčí a vzděláním, jakož i atraktivním daňovým základem dokázaly, že Dubaj je to správné místo na život a na podnikání.

Cenová dostupnost v rámci Dubaje ve srovnání s podobnými světovými městy je vynikající a třeba poznamenat, že UBS Global Real Estate Bubble Index označil Dubaj za „spravedlivě ohodnocenou“ ve srovnání s městy jako New York, Londýn a Paříž.

Nikdy nebyl lepší čas využít výhod trhu.

Investoři musí být inteligentní a musí identifikovat konkrétní aktiva, především vily v nejlepších lokalitách, kde poptávka převyšuje nabídku.

Podle JLL’s Global Real Estate Transparency Index je Dubaj jedním z „globálních zlepšovatelů“ s množstvím vládních iniciativ, zdokonalených regulačních postupů a stále dynamičtějšího odvětví proptech.

Patří také mezi nejlukrativnější investiční místa na světě a pohybuje se v průměru nad 8 % hrubého výnosu z pronájmu, kde záleží, jakou nemovitost jste si koupili a ve které lokalitě. Ale při krátkodobém pronájmu se můžete dostat na 10 % ROI.

Díky vývoji trhu se podpořily iniciativy, jako například zavedení online převodů nemovitostí z pozemkového oddělení v Dubaji, balík ekonomických stimulů SAE centrální banky a výhodné platební možnosti od stavebních firem, kam patří platební plán až na 7 let, kde nemusíte platit hypotéku, ale postupně budete splácet nemovitost buď bez navýšení, nebo s pár procentním navýšením a po splacení poloviny ceny nemovitostí ji můžete pronajímat. Tato nabídka se nemusí opakovat.

Také jsme byli svědky oznámení o vízovém programu pro důchodce, který vytvořil silné důvody pro to, aby se Spojené arabské emiráty staly novou luxusní destinací pro odchod do důchodu a otevřely tak zemi novému druhu investorů.

Dvoustranná dohoda SAE a Izraele také otevřela dveře novým partnerstvím a potenciálním investičním příležitostem ve všech segmentech trhu.

Když se snažíme dostat přes pandemii, tak na konci tunelu je denní světlo. Proto tyto důvody, které jsme uvedli v článku, udrží poptávku po nemovitostech v SAE i během pandemie.

Pevné základy dubajské ekonomiky podporovaly trh i během nestabilních období a budou ho nadále podporovat i v budoucnu.

Podle Department of Tourism and Commerce Marketing Dubaj i v roce 2020 navštívily miliony návštěvníků a tento trend bude jen stoupat, protože od 1. října 2021 bude otevřena výstava Dubai Expo 2020 a nájmy za nemovitosti budou jen stoupat.

Pokud chcete využít této příležitosti a chcete se dozvědět více o aktuálních projektech, tak nás můžete kontaktovat zde: https://platinumsquare.cz/kontaktujte-nas/

Zdroje: gulfbusiness.com, dubaitourism.gov.ae

Společnost Platinum Square se zavázala poskytovat vysokou úroveň odbornosti a zákaznického servisu při prodeji nebo pronájmu nemovitostí v Dubaji.

Naše kancelář v Dubaji

Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E Číslo naší licence 852403 

Kontaktní osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pro Evropu

Dostupné kontakty
Zavolejte mi ihned

+420 792 562 840

NEBO MI NAPIŠTE E-MAIL

info@platinumsquare.cz

Spoločnosť Platinum Square sa zaviazala poskytovať vysokú úroveň odbornosti a zákazníckeho servisu pri predaji alebo prenájme nehnuteľností v Dubaji.

Naša kancelária v Dubaji

Office-2904, Concord Tower, Media City, Dubai U.A.E

Kontaktná osoba

Ing. Dávid Lehotský
Sales manager pre Európu

Dostupné kontakty
Zavolajte mi ihneď

+421949361477

Alebo mi napíšte email

info@platinumsquare.cz

Copyright © 2024 – platinumsquare.cz – Všechna práva jsou vyhrazena.

Login

Register

terms & conditions